פינת חי

עזים בפינת ליטוף

פינת חי היא המקום הכי כיפי לקחת אליו את הילדים. כולם אוהבים בעלי חיים נכון? לא משנה אם מדובר במגור או בילד, הביקור המקרב ביננו לבין בעלי החיים השונים הוא מלהיב מסקרן ולא נמאס אף פעם.  בין אם מדובר בכלבלב פרוותי שמחכה לליטוף, או ארנבת מתוקה, טווס, אפרוחים, שרקנים, או צבים, איכשהו אנחנו מתחברים אליהם מהר ומעניקים להם אהבה. מצד שני כאשר מדובר בבעלי חיים אקזוטיים יותר כמו נחשים, עכבישים ולטאות, אנחנו נרתעים (לפחות רובנו) אז מדוע זה ככה?

אנשים רבים אוהבים בעלי חיים אבל יש להם חששות, פחדים וגם בהרבה מקרים – דעות קדומות אשר גורמים להם להירתע ולסלוד מהם. לפינות החי בסופו של דבר מדובר בהמון יצורים מעניינים ונפלאים.

לעומת מבוגרים, החיבור של ילדים עם בעלי החיים ה'מתאגרים' יותר, הוא מידי. רוב ההורים באים מראש עם תפישה שגויה על בעלי חיים כמו לטאות, נחשים ואיגואנות, אך הילדים מאוד אוהבים לראות ולפגוש אותם. אפילו אם בהתחלה יש חשש טבעי מבעל החיים שנתפש כמאיים או מגעיל, יצר הסקרנות והרצון שלהם לחקור ולגלות את היצור המעניין גוברים על הפחדים או על הסלידה הראשוניים. בפינות החי השונות המציעות להורים ולילדים מפגש עם נפלאות הטבע, הילדים נהנים ממפגש קרוב ומהיכרות קרובה עם כל מיני בעלי חיים מרתקים.

מחפשים פינות חי במרכז? הכירו את היתרונות של פינת ליטוף לילדים

ישנן הרבה פינות חי במרכז. אם אתם גרים באזור המרכז ומחפשים פעילות מהנה לסוף השבוע יחד עם הילדים, פינת ליטוף היא אפשרות כיפית במיוחד!

למפגש של הילדים עם בעלי חיים מסוגים שונים יש יתרונות רבים. הילדים לומדים לרכוש אמון ובנוסף על כך הם גם מקבלים כלים שיעזרו להם במיומנויות חברתיות – מה שכמובן שמגביר אצלם את המודעות לשמור על הסביבה ולכבד את הטבע. מחקרים רבים שנערכו בארץ ובעולם מוכיחים עד כמה החיבור של הילדים עם בעלי החיים יש גם הרבה אמוד השפעות פיזיולוגיות מבחינה בריאותית. חשוב להראות לילדים ואפילו להורים שגם חיות פחות רכות ומזמינות ליטוף כמו לטאות, נחשים וטרנטולות, הן לא באמת כאלה מפחידות כפי שהחברה מציירת לנו אותן.

המפגש עם החיות במסגרת פינת חי היא חוויה מעצימה, מעשירה ומלמדת

​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​בפינת החי של חולון – חי בחולון תוכלו להפגיש את הילדים עם מגוון רב של בעלי חיים מעניינים כמו טווסים, עיזים, ארנבות, ברווזים, אווזים, פסיונים תרנגולות ועוד.

הפעילות בפינת החי 'חי בחולון' מתאימה במיוחד לקטנטנים,  ילדים מגיל שנה ומעלה שרק מתחילים להכיר את עולם החי.

בפינת החי ישנה חצר פתוחה גדולה וחצר פנימית חצי מקורה ובה פינות ישיבה שנועדו להדרכה ולליטוף בעלי החיים השונים. בפינת הליטוף יוכלו לגעת ישירות ב בעלי חיים כמו מכרסמים, ציפורים ותוכים, חרקים, זוחלים שונים ועוד.

צוות המקום מעביר הדרכות והפעלות המתאימות לכל גיל.​

תוכלו גם להזמין הדרכה לביקור של קבוצות מאורגנות (משפחות גדולות, קבוצת חברים, משפחתונים וגני ילדים).

בחווה המטופחת יש פינת ליטוף ואף חנות לציוד ומזון לבעלי החיים.

בפינת הליטוף יזכו הילדים למפגש ישיר עם שלל בעלי חיים כגון מכרסמים, תוכים, זוחלים, חרקים ועוד.

פינת החי מעוצבת באופן המדמה את סביבת מחייתם הטבעית של בעלי החיים, שמרגישים במקום ממש כמו בבית, ובעצם זהו הבית שלהם.

יש בפינת החי חרדונים, זחלי קמח, ארנבים, צבים, חיות משק שונות, תוכים, ציפורים ועוד. במפגשים בפינת הליטוף, הילדים לומדים על החיים של אותם בעלי החיים השונים והמשונים – לדוגמא, מה הם נוהגים לאכול, מאיפה הגיעה אלינו אותה החיה, ואיך היא חיה את חייה בטבע. נעים ומשמח לראות שהילדים תמיד מאוד סקרנים וצמאים ללמוד ולדעת עוד. המפגש עם בעלי החיים מסב כל כך הרבה אושר לילדים וזו בעיקר חוויה כיפית מאוד.

בחי בחולון מתקיימות גם הדרכות בפינת הליטוף, ימי הולדת ומסיבות וטיולים לגני ילדים.

הפעילות נמשכת שעה בערך, זאת בהתאם לדינמיקה ולגודל הקבוצה וכמות הילדים והמלווים.

גם עבור הילדים וגם ההורים כאחד מדובר בחוויה מעצימה, מעשירה ומלמדת. המפגש עם בעלי החיים בפינת הליטוף מאפשר להם להכיר ולהתחבר טוב יותר אל עולם בעלי החיים, וללמוד על עולמם.

פינת ליטוף לגיל הרך

כבר בגיל הרך הילדים נחשפים ליצורים המתוקים אותם הם רואים בספרים ואף בטלוויזיה.

איך נראה צב אמיתי ואיך מרגיש השריון שלו? איך ארנבים מקפצים? כמה רכה פרוותו של השרקן? איך מקרקרת התרנגולת?  אצלנו בפינת הליטוף הילדים יוכלו להתוודע לעולם החי, להכיר את המראות, הצלילים והתחושות דרך בעלי החיים. כל החושים מופעלים ועבור הילדים זוהי חוויה חדשה בלתי נשכחת.

הילדים שמחים ומתלהבים להתקרב אל בעלי החיים, להחזיק בהם וללטף אותם, וכמובן שבעלי החיים נהנים גם הם מתשומת הלב.

הילדים שלכם רק מתחילים להכיר את העולם, ועולם החי הוא חלק בלתי נפרד מהטבע. בחיות שהם אינם פוגשים ביומיום, הם יכולים לפגוש בפינת החי או בפינת הליטוף.

מעבר לכך שזוהי חוויה קסומה ומסקרנת עבור הילדים, מדובר בפעילות מקדמת וחינוכית.

הילד לומד לא לפחד ולא לחשוש להתקרב לבעל החיים, הוא מכיר אותו מקרוב, מבין שעליו לכבד אותו, ובכך לומד להיות זהיר ומכבד כלפיי בעלי חיים באופן כללי, לשמור על הטבע, גבולות ההבנה מתרחבים, והכל נעשה תוך כדי ליווי, השגחה והסברה מצד ההורים, ואף מצד מדריכים המלווים את המבקרים בפינות הליטוף.

הביאו את הקטנטנים להכיר את עולם החיות בפינות החי. שבו איתם בפינת הליטוף ותנו להם להתקרב לכל היצורים המתוקים שאתם מלמדים אותם עליהם. החיות הם חלק בלתי נפרד מעולמנו.

ליצירת קשר והצטרפות למועדון החברים של רוי בוי

אני רוצה להיות חבר שלכם ! חבר ממש טוב שלכם!!
אז הצטרפו אליי למועדון החברים למגוון של הטבות והנחות !